1403/02/31

.: نگاهی به سه کتاب تازه چاپ در انتشارات آثار ماندگار

روزنامه نیم نگاه

پنجشنبه 16 آذر 1394

شماره 5167

نگاهی به سه کتاب تازه چاپ در انتشارات آثار ماندگار

سیدمحی الدین حسینی ارسنجانی- نیم نگاه

اشاره:

انتشارات آثار ماندگار در شیراز به مدیریت فرهیخته محمدحسین رستگار که خود صاحب آثار فراوان در حوزه شناخت شیراز و فارس و مطالعه حول محور شخصیت حضرت سیدمیراحمدبن موسی الکاظم(ع) و برادران او، تألیفاتی در باب وقف، گردشگری و شیرازشناسی و دیگر کتب مذهبی است، در ایام برپایی نمایشگاه کتاب با برخورداری از غرفه ای اختصاصی در سالن حافظ نمایشگاه بین المللی شیراز خوش درخشید و ضمن رونمایی از آثار تازه چاپ با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرماندار، رئیس دانشگاه پیام نور استان و جمعی از فرهنگوران سه کتاب با عناوین شرح زیارت عارفانه حضرت شاهچراغ، جاودانه به رنگ عشق و تاق تاقو را جهت معرفی در روزنامه «نیم نگاه» به اینجانب اهداء نمودند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

زیارت عارفانه:

زیارت عارفانه عنوان کتابی است در موضوع دین و مذهب اثر استاد محمدحسین رستگار از فعالان فرهنگی مذهبی شیراز و مدیر انتشارات آثار ماندگار که پیش از این نیز آثار و تألیفات فراوانی از ایشان در نشریات استانی و از جمله خبرجنوب، سبحان و نیم نگاه به چاپ رسیده است. این اثر در قطع رقعی و تیراژ سه هزار جلدی، برخوردار از شابک و شماره کتابشناسی ملی، در ۱۶۸ صفحه با فهرست نویسی برابر روش علمی فیپا و تصاویری چند به انضمام صفحاتی از کتب و منابع مورد استفاده در تألیف در سال جاری (۱۳۹۴) و همزمان با برپایی نمایشگاه چهاردهم کتاب فارس به چاپ رسیده است. سرآغاز کلام شعری زیبا و شیوا از دکتر نورانی وصال شاعر معروف شیرازی در عصر حاضر است که بر صحن و صحرای حرم مطهر حضرت شاهچراغ علیه السلام نقش بسته است. دو صفحه فهرست با عنوان شیراز شهر نور، بارگاه نور در گستره ی تاریخ، شرح حال حضرت احمدبن موسی(ع)، آستان مبارک حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع)، شخصیت حضرت شاهچراغ، بیعت مردم مدینه با حضرت احمدبن موسی(ع)، عزیمت از مدینه به طوس، ورود به سرزمین فارس و شهادت حضرت شاهچراغ، آشکار شدن مزار شریف حضرت شاهچراغ، مناسبت نامیدن حضرت احمدبن موسی(ع)، تاریخچه زیارت، فرهنگ و آداب زیارت، زیارتنامه مختص حضرت شاهچراغ، شرح زیارتنامه حضرت شاهچراغ(ع)، اهمیت توسل به اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، دعای توسل به ذیل عنایت حضرت احمدبن موسی الکاظم(ع)، بهره برده است. این اثر ارزنده همچون سایر آثار استاد رستگار مانا و ماندگار است.

تمسک نویسنده گرامی به آیات و احادیث گهربار و منابع مستند و تازگی مطالب در صفحات اولیه این اثر باعث گردیده تا خواننده کتاب علاقه مند به مطالعه تمامی صفحات کتاب گردد.

تاق تاقو:

تاق تاقو عنوان کتابی دیگر از انتشارات آثار ماندگار به مدیریت جناب رستگار در شیراز است که در قطع رقعی و تیراژ هزار نسخه در یکصد و پنجاه و سه صفحه چاپ گردیده است. مؤلف گرامی سیدمجتبی فنایی این کتاب داستانی را به همه کسانی که با اختراع و اکتشاف، مشکلات زندگی بشر را کاسته اند، به همه کسانی که پوینده این راهند و به آنانی که با قلم، زحمات آن بزرگان را یادآورند، تقدیم نموده است. این اثر همچون سایر آثار منتشره در انتشارات آثار ماندگار برخوردار از شابک، شماره کتابشناسی ملی و فهرست نویسی برابر فیپاست. این اثر حکایت مردان و زنان روستایی فارس و منطقه ای خاص از این استان (فسا) است که آداب و رسوم و اعتقادات آنان را به تصویر می کشد.

تاق و تاقو کتابی داستانی، زیبا و فوق العاده خواندنی است که از شرح بیشتر در این باره صرف نظر نموده تا شما خواننده محترم کتاب را تهیه و شرح و ماجراهای مندرج در این داستان را خود خوانده و لذت ببرید.

جاودانه به رنگ عشق:

جاودانه به رنگ عشق کتاب تألیفی معصومه مریخی و داستان گونه ای از زبان پرندگان (کبوتران) در موضوع عاشورا و حادثه کربلا است. این کتاب هم در قطع رقعی و تیراژ هزار جلدی و همزمان با ایام برپایی نمایشگاه کتاب چهاردهم در فارس در انتشارات آثار ماندگار چاپ شده است. کتابی که برخوردار از شمارگان رده بندی کنگره، دیویی، ملی و شابک و فهرست نویسی برابر روش فیپاست.

این کتاب ۸۸ صفحه و مصورات طرح زیبای رو و پشت جلد کتاب نیز معصومه مریخی نویسنده و تصویرگر انجام داده است.

لازم است از ناشر محترم و نویسندگان ارجمند کتاب های تاق تاقو و جاودانه به رنگ عشق و دیگر نویسندگانی که آثارشان در این نشر به چاپ رسیده تقدیر و تشکر گردد. توضیح بیشتر در خصوص دو کتاب اخیر در این مختصر معرفی نمی گنجد و ان شاءالله در فرصتی مقتضی به این مهم پرداخته خواهد شد.

 

عید سعید «قربان»، جشن «تقرب» عاشقان حق مبارک
عید سعید «قربان»، جشن «تقرب» عاشقان حق مبارک
[اطلاعات بیشتر]
 عید سعید «قربان»، جشن «تقرب» عاشقان حق مبارک
 به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «حدیث عشق» به کوشش محمدحسین رستگار از سوی انتشارات آثار ماندگار در شیراز به بازار نشر آمد.
 سال روز پیوند مظهر احسان و جود با دردانه زیور عالم یاس آل محمد صلی الله علیه و آله مبارک باد . . .
 شهادت مظهر جود و سخا و علم و معرفت، امام جواد(ع) تسليت و تعزيت باد⚫️⚫️
 ولادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، آقا امام رضا علیه اسلام مبارکباد
جدیدترین تالیفات
اشتراک خبرنامه

آدرس ایمیل شما:


   
 

کلیه‌ حقوق‌ مادی‌ و معنوی‌ این‌ سامانه متعلق به استاد محمد حسین رستگار می باشد

©2014 HRastegar.ir 

 
.: طراح سایت : www.KSPgroup.ir :.