1403/02/31

.: به وب سایت استاد محمد حسین رستگار خوش آمدید

کانال تلگرام استاد محمد حسین رستگارکانال تلگرام استاد محمد حسین رستگار

معرفی استاد در سایت ویکی پدیا

محمد حسین رستگار در سال 1331 در خانواده اصیل و متدین شیراز متولد شد .در جوانی چنان با خدای خود مانوس گردید که به شاگردی آیه الله شهید دستغیب نائل آمد . شریعت محمدی و معرفت الهی را در محضر آن بزرگوار آموخت و بدین طریق به حضور آیه الله نجابت مشرف گردید و تا رحلت این عارف جلیل القدر از محضر ایشان کسب فیض نمود . 

علاقه به دین و فرهنگ در قلب او جایی دیرینه داشت .اولین روزنامه دیواری را در مدرسه با طراحی زیبا و ارائه طنز و فلکلور مردم راه اندازی نمود عشق به تحصیل و کسب علم و عطش ارتباط با همگان او را به آموزش زبان های خارجی وا داشت . صرف و نحو و ارتباط با کلام الهی قرآن را در محضر اساتید مذهبی خود آموخت . زبان آلمانی را در انستیتو گوته یادگرفت و و سپس زبان انگلیسی را در بخش آموزش انجمن ایران آمریکا به اتمام رسانید . 

محمد حسین رستگار پس از گذراندن تحصیلات اولیه در شیراز مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی را با درجه عالی از دانشگاه شهید بهشتی تهران اخذ نمود و از طرف دانشگاه بورسیه ادامه تحصیل در آلمان و سوئد به وی ارائه گردید . 

چندین سال به تدریس اشتغال داشت و تحصیلات خود را در رشته کارشناسی ارشد مدیریت دانشگاه شیراز ادامه داد . 

رستگار بیش از بیست سال با عنایات الهی در حرمین شریفین حضرت احمد بن موسی شاهچراغ و محمد بن موسی در خدمت گزاری به مردم و زائرین سعی وافر داشته است . از تالیف ایشان تحقیق در خصوص زندگانی فرزندان بزرگوار حضرت امام موسی کاظم (ع)و دیگر امام زادگان شیراز می باشد که در قالب کتاب های بارگاه نور ،محبان اهلبیت ، آستانه حضرت سید علا الدین حسین ، حکایت مهر ، اماکن متبرکه وزیارتی شیراز و غیره به چاپ رسیده است . 

از تالیفات دیگر ایشان کتاب شیراز شهر عشق می باشد که نشان از محبّت استاد به شیرازیان مهربان و مهمان نواز و وفاداری به موطن خود شیراز است .این کتاب در بیست و سه فصل به طور مفصل ، ادیبانه و زیبا به معرفی تاریخ شیراز و صفات و روحیات آداب و رسوم و معرفی بزرگان و اماکن زیارتی سیاحتی شیراز پرداخته است . کتاب شیراز شهر عشق از جمله آثار ارزشمندی است که خوانند ه را به نحو احسن با شهر شیراز و آثار تاریخی آن آشنا می سازد و از مطالعه دیگر کتب و جزواتی که در باره این شهر زیبای تاریخی نگاشته شده است بی نیاز می سازد .

عارف بزرگوار استاد کریم محمود حقیقی در شرح حال ایشان می فرماید: جناب محمد حسین رستگار یار و رفیق دیرینه اینجانب می باشند که نه تنها مستمع و مشوق جوانان دیگر بودند بلکه با توفیق شرکت در جلسات عارف بزرگوار آیه الله نجابت و حضرت آیه الله دست غیب بهره کافی از معارف اندوخته اند و همین آشنایی ها بود که به دامادی حضرت آیه الله حاج آقاسید محمد مهدی دست غیب نائل آمدند ، در ایام فراغت خداوند توفیق تالیف چندین کتاب از معارف اسلامی به ایشان عنایت فرمود که از آن جمله کتب " راه میکده " و" راز بندگی در سلوک الی الله " ،" چون عشق جاری باش "، "راهکارهای ارتباط موثر با دیگران "و" گلستان معرفت "در ارائه مهارتهای زندگی بر اساس کلام الهی قرآن است .

استاد رستگار عشق خویش به وطن اسلامیش ایران را با تالیف کتاب دائره المعارف سفر به نمایش گذاشت . این کتاب علاوه بر ارائه اطلاعات جامع در مورد سفر و گردشگری به معرفی کشور پهناور ایران و استان ها و مردم شریف آن می پردازد . نگاه پنجشنبه می نویسد :

" در شهر شیراز مهد تمدن و فرهنگ ایران زمین بزرگوارانی زندگی می کنند که در معرفی جاذبه ها و تواندمندی های تاریخی مذهبی و فرهنگی کشور تلاش صمیمانه ای از خود نشان دادند و با تالیف کتاب های متعدد و دایره المعارف گوناگون زحمات و مشقات بسیاری متحمل شده اند ، یکی از این عزیزان جناب آقای محمد حسین رستگار هستند که با ایمان قلبی و سعی فراوان کتب متعددی منتشر نمودند ، بی هیچ گونه ادعایی آرام و شکیبا به کار خویش مشغول و فارغ از جار و جنجال های معمول به تالیف کتب گرانقدری می پردازد که جا دارد بیش از پیش به چنین نیروهای مومن و متعهد بذل توجه ویژه و عنایت خاص مبذول گردد . متن این کتاب و دیگر کتاب هایی که آقای محمد حسین رستگار به علاقه مندان عرضه داشته اند به زیبایی نوشته شده و نشان از معلومات و دانش وسیع ایشان از یک سو و صفای باطن و خلوص پاک دلی ایشان از سوی دیگر است . "

استادرستگار کسب مقام اول برگزیده کتاب کنگره هفت هنر آفتاب شیراز از حوزه هنری فارس دریافت لوح سپاس از سازمان گردشگری و میراث فرهنگی ، کسب مقام اول جشن فرهنگ و هنر فارس و دریافت لوح سپاس و تندیس جشنواره از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، دریافت لوح سپاس از جشنواره نوآوری و شکوفایی ولوح سپاس از جشنواره ملی امام رضا(ع)و بنیاد فارس شناسی را در کارنامه خود دارد .محمد حسین رستگار از حامیان عرصه تاتر به خصوص آموزه های اجتمایی ، فرهنگی و مذهبی بوده و به دریافت لوح سپاس در حوزه تاتر نائل گردیده است . 

ایشان از عنفوان جوانی به ورزش علاقه وافر داشت .وقت آزاد خود را در حیطه ورزشهای دو میدانی و فوتبال سپری می کرد به طوری که علاوه بر حضور فعال در عرصه ورزش و کسب عناوین متعدد ورزشی ، اخذ مدارج علمی و تدریس در حوزه ورزش همواره در ترغیب مردم به خصوص جوانان به ورزش برای حفظ سلامت و شادابی آنها کوشیده است. پژوهش نوین در آداب و رسوم فرهنگ بومی مردم با رویکرد فرهنگ اصیل اسلامی، ارائه راهکار های عملی برای تشرف به عرفان ناب الهی و شریعت محمدی ، ارائه راهکار های موثر مهارت های زندگی بر اساس کلام وحی معرفی میراث گرانبهای فرهنگی و هنری ایران نام ایشان را در کتاب و بانک مشاهیر ادب و هنر معاصر به ثبت رسانیده است

عید سعید «قربان»، جشن «تقرب» عاشقان حق مبارک
عید سعید «قربان»، جشن «تقرب» عاشقان حق مبارک
[اطلاعات بیشتر]
 عید سعید «قربان»، جشن «تقرب» عاشقان حق مبارک
 به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «حدیث عشق» به کوشش محمدحسین رستگار از سوی انتشارات آثار ماندگار در شیراز به بازار نشر آمد.
 سال روز پیوند مظهر احسان و جود با دردانه زیور عالم یاس آل محمد صلی الله علیه و آله مبارک باد . . .
 شهادت مظهر جود و سخا و علم و معرفت، امام جواد(ع) تسليت و تعزيت باد⚫️⚫️
 ولادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، آقا امام رضا علیه اسلام مبارکباد
جدیدترین تالیفات
اشتراک خبرنامه

آدرس ایمیل شما:


   
 

کلیه‌ حقوق‌ مادی‌ و معنوی‌ این‌ سامانه متعلق به استاد محمد حسین رستگار می باشد

©2014 HRastegar.ir 

 
.: طراح سایت : www.KSPgroup.ir :.